سایزهای محصول

مدلالکتروموتوربرق ورودیمصرف برق آمپرقابلیت تنظیم دورمتراژ پاسخگویی متر معکبجابجایی هوا
مترمکعب در
ساعت
24000 CFM 1.5 KW
900 RPM
سه فاز4.5ندارد2200-180040000
CFM 20000KW 1.1
700 RPM
سه فاز3.7ندارد1800- 150034000
CFM 18000FISCHBACH 550 RPMسه فاز6.2دارد1500- 120030000

در تمامی این 3 مدل کولر صنعتی از یک استراکچر و شاسی استفاده می شود که ابعاد و اندازه یکسانی با یکدیگر دارند و تنها تفاوت آنها در الکتروموتور انتخابی و دور دریافتی پروانه اصلی است که دبی و حجم هوای متفاوتی را جابجا می کنند.
برند الکتروموتورها به صورت معمول برند موتوژن ، الکتروژن و کایجلی انتخاب می شود .
را خواهیم داشت و یک قابلیت RPM -الکتروموتور کولرصنعتی 18000 تکفاز با دور دریافتی 550 ویژه که با اضافه کردن یک پنل کوچک می توانیم دور الکتروموتور را در 6 حالت تنظیم کنیم .

کولرهای صنعتی زمانی که به درستی برای یک محیط انتخاب شوند و در جای مناسبی نصب شوند قادر هستند در دمای 45-43 درجه بیرون در گرم ترین روزهای سال ، دمای فضای داخلی را بین 25 الی 28 درجه تنظیم کنند.

مدلدسیبل صداارتفاعطولعرضقطر پروانهتعداد پدابعاد پد
24000 CFM 90
CFM 200007022020080120510*60*180
CFM 1800060

20 دلیل برای انتخاب کولر صنعتی

1. پوشش فضای بین 1500 تا 2000 متر مکعب
2. عملکرد و راندمان مناسب در گرم ترین روزهای سال
3. گارانتی بدنه 10 ساله و 18 ماه گارانتی کلی محصول
GRADE A 4. مصرف انرژی مناسب در دسته بندی
5. کارکرد عالی و مقاومت بالای قطعات در مکان هایی که سختی آب بالا و رسوب بالا دارند
6. توان الکتروموتور بالا و پمپ آب قدرتمند در کنار مصرف انرژی پایین
7. افزایش راندمان به سبب استفاده از پروانه بسیار سبک ساخته شده از جنس پلی آمید
8. بدنه از جنس ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای ضد زنگ و خوردگی
9. قابلیت استفاده از تابلوی اینورتر برای تنظیم دور دریافتی پروانه به صورت آپشنال
10 . مجزا بودن کولرهای صنعتی در دو مدل تک فاز و سه فاز
11 . قیمت مناسب در کنار کیفیت بالای محصول
12 . حذف سیتم کانال کشی داخل سالن با ورود حجم برودت سنگین با سرعت جریان 180 متر برثانیه
13 . خروج آلودگی های داخل سالن و تامین هوای تازه
14 . وزن خالص 250 کیلوگرم (با آب 350 کیلوگرم)
15 . گنجایش مخزن آب 100 لیتر
16 . امکان استفاده از ضد عفونی کننده ها و خوشبوکننده های محیطی در مخزن آب
17 . ارسال سریع ( 48 ساعته ) به تمام نقاط ایران
18 . نصب و راه اندازی آسان
19 . استهلاک حداقلی کولر صنعتی در درازمدت
20 . سرویس و نگهداری آسان بدون نیاز به تعویض تسمه ، گیریس کاری ، تعویض پوشال هرساله به
دلیل اتصال مستقیم الکتروموتور با پروانه اصلی و حذف سیستم فولی و تسمه

10 سال گارانتی بدنه

در قسمت بدنه کولرهای صنعتی از ورق گالوانیزه هات دیپ با پوشش رنگ الکترواستاتیک نانو کوره ای که بعد از 4 مرحله چربیگیری و فسفاته روی ورق پاشیده می شود ، استفاده شده است تا این کولر را در برابر زنگ زدگی و خوردگی محافظت کند. همچنین ضخامت ورق استفاده در قسمت تشت 2.5 MM در ستون ها ورق 2 MM و در قسمت سقف ورق 1.5 MM  گالوانیزه است که مقاومت حداکثری ساختار و بدنه اصلی را سبب شده است. به همین دلیل بدنه کولرهای صنعتی شامل 10 سال گارانتی هم خواهد بود که تضمین کننده کیفیت و دوام این محصول به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

5برابر عمر و راندمان بالاتر پدهای سلولزی

در کولر های صنعتی به جای پوشال معمولی از پد های سلولزی با کاغذ فنلاند و چسب و رزین آلمانی استفاده میشود که خود راندمان برودتی دستگاه را به سبب افزایش سطح تبخیر و ضخامت طول موج 7 میلیمتر که دارای راندمان تبخیر متوسط 81 % می باشد به حداکثر میرساند.

سرمایش تبخیری با پد سلولزی علاوه بر سازگاری با محیط زیست و اقلیم گرم و خشک ایران، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی دارد . طراحی کولرهای صنعتی بر اساس شرایط عملکردی در مناطق صنعتی که به صورت معمول دارای آب با سختی یا رسوب بالا هستند به گونه ای صورت گرفته که به ما امکان استفاده تا 5 سال را از این مدل پدهای سلولزی می دهد درحالیکه پوشال های معمولی
عمری نهایتا یکساله خواهند داشت.

باید به این نکته هم اشاره کنیم که بهترین راندمان برودتی پد های سلولزی در سال های 2 تا 3 است که به دلیل ایجاد رسوبات در سطح پد ما سطح تبخیر بالاتری خواهیم داشت البته باید توجه داشته باشیم که چشمه های پد سلولزی به دلیل رسوب بسته نشده باشند.

در طراحی پد های سلولزی دیزاین چشمه های بزرگ و ورودی های هوای بزرگ را خواهیم داشت که موجب تاخیر در کاهش امکان ایجاد رسوب آب و گرفتگی در طی کارکرد می شود. -با توجه به استفاده از چسب و رزین درجه یک در پد های سلولزی باز شدگی صفحات پد از هم یک امر نشدنی تلقی می شود که سبب افزایش عمر سیستم و کاهش هزینه های سرویس و تعمیرات نیز میگردد که استفاده از کولرصنعتی را برای ما به گزینه ای مقرون به صرفه تبدیل می گرداند.

پروانه پلی آمید و بی نیازی از کانال کشی

در کولرهای صنعتی پروانه از جنس پلی آمید استفاده می شود که وزن خیلیپایینی دارد و در کنار وزن پایین راندمان عملکردی فوق العاده ای دارد. و به دلیل وزن پایین قابلیت اتصال مستقیم بین الکتروموتور و پروانه اصلی را برای ما ایجاد می کند. -اتصال الکترو موتور و پروانه اصلی به صورت مستقیم و بدوتن واسطه در کولر های صنعتی صورت میگیرد.
-به نوعی دیگر سیستم فولی تسمه که استهلاک بالا و نیاز به رسیدگی و نیروی کاری دارند به صورت کامل حذف شده و جایگزین آن سیستم کوبله مستقیم یا اتصال مستقیم الکترو موتور و پروانه خواهیم داشت که این امر باعث کاهش هزینه های سرویسکاری دوره ای شده و می توانیم یک راندمان و عملکرد بهتر را از کولر های صنعتی توقع داشته باشیم . عدم نیاز به کانال کشی در سالن برای استفاده از کولرهای صنعتی، به زبان ساده تر برای استفاده از کولرهای صنعتی نیازی به کانال کشی داخل سالن نیست. به دلیل ایجاد حجم هوای بالا توسط کولرهای صنعتی در واقع می توان کل سالن و فضای موجود را به عنوان کانال در نظر گرفت که حجم هوای خنک و تمیز به صورت مداوم به داخل سالن تزریق و از خروجی های در نظر گرفته شده خارج می شود.

در کولرهای صنعتی به دلیل استفاده از پروانه آکسیال یا ملخی ، کانال کشی با طول بیشتر از 10 متر پیشنهاد نمی شود. -کولر های صنعتی به دلیل جابجایی حجم هوای بالا قابلیت این را دارند که هر 3 دقیقه کل هوای داخل سالن را از طریق درب اصلی سالن به خارج هدایت کنند و با هوای تمیز و خنکی که تولید می کنند جایگزین کنند . این امر به داشتن هوایی مطلوب و خنک در داخل سالن کمک میکند ، حتی اگر منبع آلوده کننده مثل و … داخل سالن فعال باشند همراه با جریان هوایی CNC دستگاه های جوشکاری که داخل سالن ایجاد می شود به بیرون از سالن انتقال پیدا می کنند و همیشه یک فضای با کیفیت هوای مناسب را خواهیم داشت.

سیستم آبرسانی و قابلیت ضد عفونی کنندگی کولر صنعتی

-در کلیه کولر های صنعتی از پمپ آب با توان 0.5 اسب تک فاز استفاده شده که قابلیت پمپاژ آب با دبی و فشار مناسب را دارند که توسط این پمپ به روی سقف دستگاه انتقال پیدا میکند و بعد از انتقال به قسمت بالایی کولر های صنعتی توسط سسیستم لوله کشی و تقسیم آب بین 5 قسمت توسط سیستم یک پارچه سازی آب بر روی پد ها انتقال پیدا می کند. بعد از عبور از پد ها آب به داخل تشت ریخته و دوباره به مدار آبرسانی باز می گردد که این سیکل گردشی آب به صورت مداوم ادامه دارد که باعث کاهش
مصرف آب و افزایش راندمان می شود. جدا از این موارد زمانی که آب از روی پد ها به داخل تشت بر میگردد با عبور جریان هوا از روی پد های خیس ، آب هم خنک شده ، به داخل تشت آب میریزد. به صورت معمول دمای آب داخل تشت بین 8 تا 15 درجه خواهد بود که این
امر باعث راندمان بالای این مدل از کولر صنعتی می شود و همیشه بالا ترین کیفیت و بهترین میزان سرمای خروجی را می توانیم از کولر های صنعتی توقع داشته باشیم.

کولرهای صنعتی به جز خنک کنندگی به عنوان یک دستگاه فیلتراسیون نیز عمل می کنند. در کولرهای صنعتی به علت جریان آب بر روی پدها تلاقی جریان هوا و آب وجود دارد و هنگامی که در هوای محیط گرد و غبار وجود داشته باشد جریان آّب تمامی گرد و غبار را جذب کرده و از سمت دیگر هوای تمیز را به داخل سالن تزریق می کند. خوشبو کنندگی و تمیزی در کولرهای صنعتی قابلیت نصب مخزن جداگانه در خار دستگاه وجود دارد که می توانیم داخل مخزن از مواد خوشبو کننده و ضدعفونی کننده استفاده کنیم. این مخزن شامل یک سیستم کاملا اتومات است که بر اساس تنظیمات مصرف کننده مواد داخل مخزن را به داخل کولر هدایت خواهد کرد.

5 گام برای نصب کولر صنعتی

1. برای نصب کولر های صنعتی بر روی بام باید در ابتدا شاسی کشی تراز شود.
2. سقف سازه به قطر 120 سانتی متر برش داده شود که امکان نصب زانو 90 درجه قطر 120 ایجاد
شود.
3. کولر و زانو 90 درجه مونتاژ شده بر روی آن روی شاسی قرار گرفته و به سقفی که سوراخ شده
فیکس و مهار می شود.
4. دور تا دور محل سوراخ شده ایزوگام یا عایق کاری می شود که در فصل زمستان امکان ورود آب به
سالن از طریق سقف وجود نداشته باشد.
5. برای ایجاد مقاومت در اثر وزش باد های شدید 2 ستون از کناره های دستگاه به صورت مورب
)بادبند( به ستون های اصلی سازه و یا سقف فیکس می شود.

شاسی کشی مناسب برای کولرهای صنعتی معمولا از یک کلاف یا نبشی سایز 5 به ابعاد 200*80 CM و دو عدد ستون در وسط شاسی به طول 80 CM از نبشی یا قوطی 5 تشکیل میشود تا مقاومت مناسب ایجاد شود.

اگر کولر صنعتی بر روی دیواره ها نصب شود ستون ها از قوطی 80*40 MM تعریف می گردد.

کولرهای صنعتی به صورت کلی باید دورترین نقطه به محل خروجی هوا نصب شود که برای مثال در یک سالن با کاربری صنعتی که معمولا درب سالن دائما باز است کولرصنعتی در انتهای سالن و دورترین نقطه درب بر روی پنجره های جانبی و یا روی بام و به کمک یک زانوی 90 درجه قطر 120 هوا را داخل سالن تزریق میکند و هوای ورودی به سالن برای خروج باید کل طول سالن را طی کند و از درب اصلی سالن خارج شود.

نحوه محاسبه استاندارد تعداد کولر مورد نیاز یک سالن

در ابتدا باید طول * عرض * ارتفاع = متر مکعب فضا را بدست آورد.

بعد از به دست آوردن متر مکعب فضا باید این عدد را در تعداد دفعات استاندارد تعویض هوا ضرب کنیم که به صورت کلی بین 15 تا 25 بار در هر ساعت برای فضاهای صنعتی در نظر گرفته می شود.

یعنی:

طول * عرض * ارتفاع = متر مکعب

متر مکعب * تعداد دفعات تعویض هوا (15-25)= حجم هوای مورد نیاز سالن

برای مثال

یک سالن به طول 40 و عرض 10 با ارتفاع میانگین 5 متر

40 × 10 × 5 = 2000 M3

به صورت استاندارد برای یک سالن صنعتی با کاربری معمولی تعداد دفعات تعویض هوا را 20 بار در نظر میگیریم و به این ترتیب

M3 2000 × 20 = 40.000 M3/H

با توجه به دبی مورد نیاز برای فضا که به واحد متر مکعب در ساعت به دست می آید باید چک کنیم که چه مدل از کولرصنعتی به ما خروجی هوای 40000 متر مکعب در ساعت را خواهذ داد که با توجه به این نکته کولر صنعتی مدل CFM 24000 که در واقع 40000 متر مکعب دبی ایجاد میکند برای پروژه ما کفایت می کند و میتواند جوابگوی سیستم خنک کننده محیط باشد.

مقایسه کولرهای صنعتی با کولرهای آبی معمولی : در ابتدا باید بگوییم یک عدد کولرصنعتی 24000 راندمان برابر 9 عدد کولر 7500 را دارد و میتواند جایگزین 9 عدد کولر آبی 7500 باشد.

در قیاس مصرف آب و انرژی ، کولر 7500 آبی 6.3 لیتر آب مصرف می کند که در مقایسه با یک کولرصنعتی 24000 باید این عدد را در 9 عدد دستگاه ضرب کنیم.

اما در مقابل کولر صنعتی 24000 تنها 4/5 آمپر مصرف برق و در هر ساعت بین 50 تا 80 لیتر مصرف آب خواهد داشت.

جدا از این موارد ، سرویس کاری 9 دستگاه کولر آبی 7500 به صورت سالانه نیاز به تعویض تسمه ، گیریس کاری ، تعویض پوشال ( به دلیل طراحی خانگی ) دارد . همچنین سرویسکاری پمپ و الکتروموتور هزینه های جاری بالایی را برای ما ایجاد می کند.

چند پیشنهاد برای انتخاب کولر صنعتی

کولر های صنعتی 24000 با الکتروموتور 1.5 کیلووات و RPM 900 به صورت عمومی برای سالن های صنعتی که داخل فضای اصلی سالن حجم آلودگی و منبع حرارتی وجود دارد و دسیبل صدا اهمیت بالایی ندارد مناسب هستند.

کولرهای صنعتی 24000 قوی ترین مدل کولرهای صنعتی هستند و دبی بسیار بالایی معادل M3.H 40000 را جابجا می کنند و در کنار این کارکردی بسیار نرم با استهلاک پایین و راندمان بالا دارند.

هر دستگاه کولر صنعتی در شرایط نرمال برای فضای باز با مساحت 350 تا 400 متر مربع به ارتفاع میانگین 5 الی 6 متر ایده آل محسوب می شود تا فضای 600 متر نیز می توان از کولر های صنعتی 24000 استفاده کرد و نتیجه مطلوبی گرفت.

کولرهای صنعتی 20000 با الکتروموتور 1.1 کیلووات RPM 700 سه فاز نسبت به کوار 24000 مصرف انرژی کمتر و دسیبل صدایی پایین تری دارد و دبی خروجی نیز پایین تر است اما به دلیل اندازه و ابعاد یکسان در کولرهای صنعتی در مدل 20000 به دلیل سرعت جریان
کمتر بر روی پدهای سلولزی هوای ورودی زمان بیشتری برای خنک شدن در زمان عبور از پدها را دارد و برودت سنگین تری را ایجاد می کند.

کولر های صنعتی 20000 می توانند برای فضاهای بین 250 تا 350 متر مربع عملکرد ایده آلی داشته باشند اما فضاهایی با ابعاد 400 الی 550 متر مربع نیز عملکرد رضایت بخشی دارند.

کولر صنعتی 18000 با الکتروموتور RPM 550 تک فاز که قابلیت تنظیم دور دارند دارای الکتروموتور IP65 می باشند و قابلیت امکان تنظیم دور با یک پنل را به صورت آپشنال دارا می باشند.

در کنار این به دلیل دور دریافتی RPM 550 برای پروانه اصلی دسیبل صدایی خیلی پایینی  دارند و می توانیم از این مدل کولر صنعتی در فضا هایی که دسیبل صدایی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است استفاده کنیم.

در سالن هایی که دارای برق 3 فاز نمی باشند کولر های 18000 گزینه بسیار مناسبی برای سرمایش محیطی به حساب می آیند.

کولر صنعتی 18000 برای فضا هایی از 150 تا 250 متر مربع با ارتفاع میانگین 4 تا 5 متر گزینه بسیار مناسبی می باشند.

از کاربرد های دیگر آن میتوان به باغ ، رستوران ، و فضاهای باز یا تالار ها اشاره کرد، دقیقا به دلیل دسیبل صدایی پایین ،استفاده از برق تک فاز و راندمان برودتی بالای این دستگاه .

تیزر آپارات

کاتالوگ جامع