باکس فن

باکس فن اکونومی

پروانه سینگل بکوارد همراه با اینلت ورودی هوا ما در تولیدات بکوارد یه شمار می آید و در سانتریفیوژ های سینگل بکوارد و پلاگفن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

باکس فن لوکس

پروانه دبل بکوارد فقط در یک محصول مورد استفاده قرار می گیرد که آن سانترفیوژ بکارد دبل است که ویژگی اصلی این مدل ار محصول ،انتقال حجم هوای بالا در کنار دسیبل و دور دریافتی پایین است

باکس فن رایزر

محبوب ترین و پرمصرف ترین نوع سانتریفیوژ های بکوارد هستند که در عین راندمان و عملکرد عالی قیمت مناسب را در اختیار مخاطب قرار خواهند داد.

باکس فن سایلنت

باکس سایلنت یکی از پر کار برد ترین نوع باکس فن هاست که در عین حفظ راندمان و عمل کرد بالا میتواند دسیبل صدایی خیلی کمی داشته باشد .

باکس فن فیلتر

سرسخت ترین نوع سانتریفیوژ های بکوارد هستند که قابلیت کارکرد در شرایط سخت مثل کارکرد در دما و رطوبت بالا را خواهند داشت و الکتروموتور قدرت خود را به واسطه سیستم فولی و تسمه انتقال می دهد.

باکس فن هایژنیک

باکس فن های هایژنیک جزو دسته محصولات خاص هستند که برای اگزاست موارد بیمارستانی و آلایندگی های خاص مورد استفاده قرارمی گیرند .
باکس فن های هایژنیک درعین راندمان و عملکرد بالا قابلیت سایلنسر هم خواهند داشت.

انواع باکس فن :

باکس فن های اکونومی

باکس فن لوکس

باکس سایلنت

باکس سایلنسر (کانالی)

باکس فن هایژنیک  (بیمارستانی)

باکس فیلتر

باکس فن پشت بامی (روف باکس )

باکس رایزر (تهویه رایزر)

که در ادامه با انواع و مشخصات این محصولات آشنا خواهیم شد

باکس فن های اکونومی

باکس فن های اکونومی یکی از محبوب ترین محصولات در دسته باکس فن ها هستند که درکنار قیمت مناسب عملکرد و کارایی بسیار خوبی دارند و امکان استفاده عایق های صوتی در جداره داخلی آن ها وجود خواهد داشت .

باکس فن های لوکس

باکس فن های لوکس جزو بالا ترین رده کیفیتی در دسته محصولات باکس فن ها هستند که دارای استراکچر پروفیل آلمینیوم آنودایز شده و بدنه گالوانیزه به صورت دوجداره با عایق بین جداره ای و نوار درز گیر اجرا میشوند در این مدل قابلیت نصب سیستم فیلتراسون و کویل آب گرم و سرد و هم چنین اجرای پنل های سایلنسر بسته به نیاز مشتری خواهد بود

باکس سایلنت

باکس های سایلنت جزو پر کاربرد ترین محصولات در صنعت رستوران است که به دلیل کاهش صدا تا 90 درصد و حفظ راندمان عملکردی چه از نظر حجم هوا و فشار استاتیکی توانسته نظر مخاطبین ویژه ای مانند مجموعه رستوران های ارکیده را به خود جلب کند .
این محصول بسته به نیاز مشتری طراحی و تولید میشود .

باکس سایلنسر (سایلنیر کانالی)

سایلنسر کانالی یا باکس سایلنسر محصول با کیفیت بالا که برای کاهش دسیبل صدایی در سیستم کانال کشی مورد استفاده قرار میگیرد و قابلیت کاهش صدا تا 90 درصد را دارد .

این محصول تنها نوع باکس ها است که به صورت معقول ، سیستم انتقال هوا یا فن داخل آن نصب نمیشود و فن مکنده در انتهای مسیر نصب خواهد شد

باکس فن هایژنیک (بیمارستانی)

باکس فن های هایژنیک یکی از خاص ترین محصولات در زمینه تهویه بیمارستانی هستند که باید ویژگی های خاصی مانند آنتی باکتریال بودن باکس فن ، قابلیت شستشو و ضد عفونی ، جداره های داخلی استیل ، کروهای داخلی و نداشتن گوشه در قسمت های داخلی برای جلوگیری از تجمع آلودگی و باکتری ، شیب بندی کف و…. را دارا باشند.

در باکس فن های هایژنیک میتوان از پنل عالی سایلنسر برای کاهش حداکثری صدا استفاده نمود ،

همچنین در باکس فن های هایژنیک میتوان از سیستم یو وی (uv) و اجرای فیلتراسیون در رنج های مختلف ، بسته به میزان حساسیت مورد نیاز استفاده نمود .

باکس فیلتر

باکس های فیلتر به صورت عمومی کاربرد های فراوانی دارند و در همه موارد از خانگی تا بیمارستانی و صنعتی قابل اجرا و استفاده هستند .

باکس فیلتر انواع بسیار گسترده ای دارد و بسته به نیاز مخاطب طراحی و تولید میشود که شامل گرید و استاندارد های مختلفی برای فضای متفاوت است.

باکس فن های پشت بامی (روف باکس )

باکس فن های پشت بامی (روف باکس )

باکس فن های پشت بامی (روف باکس ها ) طرفداران زیادی در بین طراحان روف گاردن ها و معماران دارد زیرا در عین حفظ راندمان و عملکرد بالا هم دسیبل صدایی پایین و هم طراحی بسیار خاصی دارد که به حفظ زیبایی بصری فضای بام کمک به سزایی خواهد کرد.

باکس فن های پشت بامی در رنگ بندی و ابعاد مختلف بسته به نیاز مشتریان طراحی و تولید میشود .

باکس رایزر (رایزر باکس)

باکس فن های رایزر همانند باکس فن های پشت بامی در فضای بام قرار خواهند گرفت و طراحی خاص و منحصر به فردی دارند که فضای بام را تحت تاثیر قرار خواهند داد و دیگر نیازی به اجرای روله های پولیکا خمیده با ظاهر نامناسب نیست .

باکس فن های رایزر به صورت کامل بر روی رایزر نصب میشوند و به صورت دائم و یا با تایمر مکش بای پس در رایزر ایجاد میکنند که این عمل باعث عدم پخش بو بین واحد ها و افزایش کیفیت سیستم تهویه خواهد شد.

باکس فن های رایز بسته به نیاز مشتری در ابعاد و رنگ مختلف طراحی و تولید میشود 

از ویژگی های اصلی باکس فن ها میتوان به :

دسیبل صدایی پایین

ظاهر مناسب و طراحی خاص برای جانمایی در فضای بام

جانمایی عالی و نصب آسان

راندمان عملکردی بالا

مصرف انرژی پایین

اشاره کرد .

کاربرد باکس فن

به صورت کلی میتوان گفت باکس فن یک کاربرد عمومی دارد و برای افزایش کیفیت سیستم تهویه به پروژه ملحق خواهند شد

به صورت موردی بخواهیم به چند کاربرد اصلی باکس فن ها اشاره کنیم میتوانیم موارد زیر را نام ببریم :

سیستم تهویه رستوران ها

سیستم تهویه استخر های خانگی و عمومی

سیستم تهویه باشگاه و مجموعه های ورزشی

سیستم تهویه پارکینگ

سیستم تهویه آتشنشانی

و

اشاره کرد .

طراحی باکس فن

باکس فن ها به صورت کلی برای افزایش کیفیت در خط تولید قرار دارند

باکس فن ها میتوانند هم به انواع خارج کننده هوا (اگزاست) و هم وارد کننده هوا (ساپلای یا فشار مثبت) مورد استفاده قرار گیرند.