هواساز

air conditioner

هواساز چیست؟

این ساده ترین تعریف برای هواساز است؛ هواساز یک دستگاه تهویه با قابلیت های یک کولر گازی میباشد با این تفاوت که امکان تزریق هوای تازه به محیط را نیز دارد و به این سبب میتواند بالاترین کیفیت هوای ممکن را نسبت به دستگاه های تهویه مطبوع ایجاد کند. اما فقط به اینجا ختم نمیشود…

هواساز ها در رنج های متنوعی بسته به نیاز پروژه تولید میشوند و به صورت کلی جزء محصولات سفارشی ساز با قابلیت های مختلف هستند.
هواساز ها در فضا های خانگی، اداری، تجاری، صنعتی و بیمارستانی تولید میشوند که تفاوت آنها در نوع عملکرد و چیدمان داخلی هواساز ها میباشد و میتوانند بسته به حساسیت های اجرایی، عملکرد و راندمان های متفاوتی داشته باشند.

فیلتر های زیر در هواساز ها قابل اجرا میباشند:

فیلتر فلزی یا پیش فیلتر های فلزی

  • فیلتر G4
  • فیلتر کیسه ای یا F7
  • فیلتر کربن اکتیو
  • فیلتر هپا
  •  بانک UV

جزو فیلترهایی هستند که اغلب در هواساز ها اجرا میشوند و فیلتر هپا معمولا برای دریافت الودگی و ذرات تا ٪99.999 در گرید بندی های متفاوت بسته به نیاز در پروژه انتخاب و اجرا میشوند.

انواع هواساز از نظر سرمایش:

هواساز ها به صورت کلی دو نوع سرمایش دارند؛

کویل  D_X : در این نوع هواساز گاز سرمایشی مستقیما وارد کویل و مدار سرمایشی میشود و تولید سرما توسط گاز مبرد صورت میگیرد.

کویل آبی: در این نوع هواساز در مدار سرمایش، آب توسط چیلر خنک شده و وارد کویل هواساز میشود.

3

انواع هواساز از نظر گرمایش:

هواساز ها در سیستم گرمایش خود از سیستم های متنوعی استفاده میکنند

آب گرم : تولید شده توسط دیگ های آب گرم. بخار آب : که نیاز به کویل بخار خواهیم داشت.

بخار آب : که نیاز به کویل بخار خواهیم داشت.

دیگ بخار: برای تولید بخار، که میتوانیم بگوییم راندمان گرمایشی بسیار بالایی دارد.

روغن داغ: استفاده از سیستم روغن داغ بیشتر در صنایع سنگین دیده میشود که نیاز به تولید حرارت بسیار بالا داشته باشیم چون هزینه و استهلاک بالاتری نسبت به سیستم های قبلی دارند.

المنت و یا کویل های الکتریکی: کویل های الکتریکی به صورت کلی در پروژه هایی استفاده میشود که هیچ کدام از شرایط اجرایی با سیستم های گرمایشی بالا وجود نداشته نباشد. همچنین جهت یخ زدایی کویل های سرمایشی نیز استفاده میشود

 قابلیت سرمایش:

سرمایش در هواساز ها بسته با عوامل مختلفی هستند؛ مثل محل نصب و اقلیم پروژه که بسته به آن میتوان از سیستم آب خنک و یا D_X استفاده نمود.

 قابلیت جذب رطوبت و رطوبت گیری در هواساز ها:

یکی از قابلیت های ویژه ای که هواساز ها در اختیار پروژه قرار میدهند، رطوبت گیری هست که اغلب در دیتا سنتر ها و فضاهایی که میزان رطوبت در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است اجرا میشود و میتوانیم به صورت کامل رطوبت را توسط سیستم سرمایشی جذب و کنترل کنیم.

قابلیت فیلتراسیون در هواساز: 

فیلتراسیون در هواساز ها در گرید بندی های متفاوت قابل اجرا است و بسته به نیاز پروژه میباشد

به صورت کلی فیلتراسیون در هواساز ها از ٪20 الی٪ 99.999 قابل اجرا است و حتی میتوان با نصب سیستم UV در هواساز ها میکروارگانیسم ها یا باکتری ها را نیز از بین  برد و یک هوای کاملا تمیز وارد محیط نمود

در نهایت باید برای خرید هواساز در نظر داشته باشیم که هواساز یک دستگاه کاملا سفارشی است و بسته به نیاز های پروژه طراحی و ساخته میشود. پیشنهاد میکنیم برای دریافت یک کیفت بالا در پروژه خود با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.
تماس؛

02122590072

09924671072

فرم زیر را برای بازدید و کارشناسی تکمیل به زودی با شما تماس میگیریم

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*
این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .