پارافین

پارافین چیست

پارافین

پارافین یک نوع ماده هیدروکربنی است که از نفت خام به دست می‌آید. این ماده به صورت جامد و بی رنگ است و دارای خواص شمع‌سازی و ضدآب نیز می باشد که کاربرد آن را دو چندان کرده است. پارافین از هیدروکربن‌های طبیعی تشکیل شده است و از جمله محصولات نفتی مهم است که در انواع صنایع و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید پارافین امروزه به دلیل افزایش استفاده از این ماده از اهمیت بالایی برخودار میباشد. بازرگانی اس ام تهویه دستگاه تولید پارافین را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

خصوصیات پارافین

شمع‌سازی: پارافین به عنوان ماده‌ای شمع‌ساز استفاده می‌شود و می‌تواند شمع‌های مختلفی با خواص مختلف تولید کند. این شمع‌ها از جمله شمع‌های هسته‌ای، شمع‌های تزئینی، شمع‌های رنگی و… هستند.

بسته‌بندی و ضدآب: پارافین به علت خواص ضدآبی که دارد، به عنوان ماده‌ای برای بسته‌بندی مواد مختلف استفاده می‌شود. این خاصیت ضدآبی آن را به یکی از مواد مناسب برای پوشش دادن میوه‌ها و سبزیجات به منظور حفظ رطوبت و جلوگیری از فساد در مدت طولانی تبدیل کرده است.

کاغذسازی: پارافین در صنعت کاغذسازی برای پوشش دادن کاغذ و تولید کاغذ دیواری و برخی کاغذهای ضدآب استفاده می‌شود.

آرایشی و بهداشتی: پارافین در تولید انواع محصولات آرایشی و بهداشتی مانند کرم‌های آبرسان و کرم‌های حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنایع شیمیایی: در صنایع شیمیایی نیز پارافین به عنوان ماده اولیه در تولید چربی‌های صنعتی و محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه میتوان گفت که از پارافین در مواردی که نیاز به محافظت در برابر آب و رطوبت باشد از آن استفاده میشود.

دستگاه تولید پارافین، یک واحد صنعتی است که برای تولید پارافین از نفت خام یا آسفالت استفاده می‌شود. پارافین یک نوع ماده شمع‌ساز و بسته‌بندی‌کننده است که از هیدروکربن‌های نفتی به دست می‌آید.

عملکرد دستگاه تولید پارافین

  • استخراج نفت خام: نفت خام یا آسفالت از معادن نفت استخراج می‌شود.
  • فرآوری نفت: نفت خام یا آسفالت به واحد فرآوری انتقال می‌یابد. در این واحد، مواد زائد و اجزاء ناخالص نفت از آن جدا می‌شوند.
  • تصفیه نفت: مراحل تصفیه و تمیزکاری نفت انجام می‌شود تا در نهایت پارافین‌های خالص تولید شود.

تصفیه نفت جهت تولید پارافین به شرح زیر می باشد:

فرآوری نفت (Petroleum Refining): نفت خام در واحد فرآوری به مراحل تقطیر و تصفیه می‌رسد. در این مراحل، نفت خام به دماهای مختلف تقطیر شده و اجزای مختلف آن از هم جدا می‌شوند. این اجزا شامل بنزین، دیزل، نفت سفید، بنزین ناخالص و مابقی مواد نفتی است. در این مرحله، پارافین نیز به عنوان یک محصول جانبی از فرآیند تقطیر به‌دست می‌آید.

  • تولید پارافین: در این مرحله، نفت پاک‌شده به واحد تولید پارافین انتقال می‌یابد. پارافین توسط فرآیند اختلاط و برش‌های مختلف از نفت تولید می‌شود.
  • بسته‌بندی: پس از تولید، پارافین در بسته‌بندی‌های مختلف بسته‌بندی می‌شود و آماده به فروش می‌شود.

استفاده از پارافین در کولر صنعتی

پارافین در کولرهای صنعتی کاربردهای مختلفی دارد که به طور کلی به تولید لایه‌های ضدآب و عایق‌های حرارتی مربوط می‌شود. برخی از کاربردهای پارافین در کولر صنعتی:

لایه‌بندی و عایق‌بندی: پارافین تحت عنوان ماده‌ای با خواص ضدآب و عایق‌بندی استفاده می‌شود. در کولرهای صنعتی، پارافین به عنوان لایه‌بندی بر روی برخی از قطعات و سطوح دستگاه‌ها استفاده می‌شود تا از نفوذ رطوبت و آب جلوگیری شود.

لوله‌ها و مخازن: در سیستم‌های خنک‌کننده صنعتی، پارافین می‌تواند برای عایق‌بندی لوله‌ها و مخازن استفاده شود. این عملکرد به منظور جلوگیری از افت دما و حفظ حرارت درون سیستم‌های کولر صورت می‌گیرد.

حفاظت از قطعات الکترونیکی: در برخی از کولرهای صنعتی، پارافین به عنوان ماده عایق‌بندی بر روی قطعات الکترونیکی و مدارات الکتریکی استفاده می‌شود. این عملکرد به منظور جلوگیری از تأثیر عوامل محیطی نظیر رطوبت و گرد و غبار بر روی قطعات الکترونیکی صورت می‌گیرد و باعث بالا رفتن طول عمر  کولر صنعتی نیز میشود.

انتقال حرارت: در برخی مواقع، پارافین به عنوان ماده جاذب حرارت در کولرهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عملکرد به منظور کنترل دمای سیستم‌ها و جلوگیری از افزایش دما در دستگاه‌های کولر انجام می‌شود.

دستگاه تولید پارافین (وکس) بدونه نیاز به حلال اس ام تهویه

سیستم تولید وکس از ایزوریسایکل بدونه استفاده از حلال با روشی نوین و کانتینیوس (متداوم)

ورودی و خروجی دستگاه

در محله اول ورود مواد اولیه و تزریق ایزوریسایکل به خط تولید و خروج پارافین جامد (وکس) و پارافین مایع را به صورت متداوم از خط تولید خواهیم داشت

خط تولید پارافین (وکس) در ظرفیت ها زیر به سفارش تولید میشود

3 تن

10 تن

20تن

50 تن

در هر 24 ساعت

جهت خرید دستگاه تولید پارافین با شماره های 09924671072 | 021-22590072 تماس حاصل فرمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *